Kontaktuppgifter

Säljkontor                                                             Öppettider

Box 7080                                                                                             Måndag-Fredag 11.00-16.00
Mallslingan 32                                                                                     (Lunchstängt 12.00-13.00)
187 12 TÄBY

Org. nr. 502044-9921

Tel: +46 (0)40 680 15 40
info.klc.se@kiilto.com
order.klc.se@kiilto.com


OBS! Just nu har vi väldigt många som kontaktar oss via telefon och mail med frågor och beställningar av desinfektionsprodukter pga coronaviruset. Vi har därför längre svarstider på både telefon och mail och hoppas att du har överseende med detta. Pga hög belastning har vi reducerade öppettider i växeln som nu är öppen 11-16 varje vardag.
 

Vid ev. reklamationer vänligen ta kontakt med kundservice 040-680 15 40 inom 6 dagar från leverans. Ha gärna ditt ordernummer och/eller kundnummer nära tillhands för att underlätta hanteringen. Grlöm inte att ev. transportskador måste stämplas på fraktsedeln av transportören och gärna dokumenteras med foto. 


Kontaktpersoner

Patrik Hene

Country Director Sweden (Presskontakt)

+46 (0)72 225 38 85
patrik.hene@kiilto.com

Susanne Pechlivanidou

Marketing- & Brand Manager

+46 (0)70 282 14 91
susanne.pechlivanidou@kiilto.com

Annika Ekström

Category Manager Surface Disinfection

+46 (0)40 680 15 45
+46 (0)73 157 95 98
annika.ekstrom@kiilto.com

Jessica Carlsson

Customer Service & Sales Support

+46 (0)40 680 15 40
jessica.carlsson@kiilto.com

Anna-Karin Ek

Key Account Manager (Mitt/Öst)

+46 (0)70 587 31 87
anna-karin.ek@kiilto.com

Anders Forsberg

Key Account Manager (Norr)

+46 (0)70 587 30 15
anders.forsberg@kiilto.com

Lars-Göran Övgård

Key Account Manager (Industri)

+46 (0)70 317 17 26
lars-goran.ovgard@kiilto.com

Peter Sahlström

Public Tender Manager

+46 (0)40 680 15 44
+46 (0)70 696 56 66
peter.sahlstrom@kiilto.com

Karolina Östlind

Marketing

+46 (0)72 564 40 20
karolina.ostlind@kiilto.com

Malin Wendt

Logistics Manager

+46 (0)703 39 63 00
malin.wendt@kiilto.com

Gerd Persson

Customer Service & Sales Support

+46 (0)40 680 15 40
gerd.persson@kiilto.com

Annelie Höggren

Key Account & Export Manager (Syd och Export)

+46 (0)72 709 89 00
annelie.hoggren@kiilto.com

Melodi Khoei

Key Account Manager (Väst)

+46 (0)70 812 42 55
melodi.khoei@kiilto.com

Martin Adolfsson

Key Account Manager (cleaning)

+46 (0)735 24 73 27
martin.adolfsson@kiilto.com